شرکت پخش قیر طبیعی معدن

قیر طبیعی معدن در کشور ما مانند دیگر کشور های جهان کاربرد های متفاوتی داشته و به طوری که روز به روز در حال افزایش می باشد همه ی ما می دانیم که این قیر طبیعی معدن در همه جای دنیا و کشور وجود نداشته وفقط در قسمت از کشور تولید می شودو به صورت منابع طبیعی بوده و تجدید پذیر می باشد به همین خاطر عرضه کنندگانی نیزدر کشور وجود داشته که توانسته اند برای صادر کردن به کشور های مختلف در بسته بندی های مختلفی قرار داده و به خارج از کشور عرضه نمایند و نیاز آن ها را برطرف سازند.

شرکت پخش قیر طبیعی معدن

راهنمای انتخاب قیر طبیعی معدن

راهنمای انتخاب قیر طبیعی معدن

شاید همه ی شما انواع قیر طبیعی را بشناسید اما ممکن است مکان استفاده و یا همان کاربرد آن را ندانید پس برای دانستن چنین موضوع مهم با ما در ادامه همراه باشید.

دوستان عزیر قبل از گفتن کاربرد های آن به این نکته اشاره کنم که قیر ها به درجه های مختلفی تقسیم شده است و با توجه به درجه بندی کاربرد های مختلفی داشته اما بهترین نوع آن قیر طبیعی درجه یک می باشد حال بعد گفتن این مطالب اولین کاربردی که می توان به آن اشاره کرد استفاده از آن در جاده ها به عنوان اسفالت می باشد به طوری که سالانه میلیون ها تن در هنگام احداث جاده از آن استفاده می شود

دومین کاربرد آن در هنگام احداث ساختمان می باشد به طوری که برای جلو گیری از رطوبت و تغییرات آب و هوایی از آن بهعنوان مهم ترین و محکم ترین عایق استفاده می کند به طوری که مانند یک سد محکمی عمل می کند .

سومین کاربرد آن در تهیه ی لوازک آرایشی و بهداشتی می باشد با توجه به این که قیر ساختار غیر میکروبی داشته برای تهیه لوازم ارایشی و بهداشتی از قیر هم کمک می گیرند

نکته چهارم و اخری که می توان گفت در ساخت تونل ها و ساخت انواع لوله و غیره می باشد به طوری سالانه میلیون ها تن برای ساخت لوله ها و تنل ها مصرف می شود.

بررسی کیفیت قیر طبیعی معدن

همانطور که در پیوست بالا اشاره کردیم قیر ها به درجه های مختلفی تقسیم می شوند که باتوجه به درجه ی آن به انواع قیر های مختلفی مانند قیر طبیعی ایزوگام و غیره شهرت یافته است حال در اینجا قصد داریم انواع مدل های مختلف آن را معرفی کنیم.

به طور کلی قیر های ما در هنگام تولید توسط پالایشگاه ها به سه قسمت تقسیم می شود که شامل :

قیر دمیده که ازآن برای ساخت ورقه ها و یا باتری های مختلفی به کار برده می شود زیرا سرعت نفوذآن ها کم می باشد

قید مخلوط:از جمله مهم ترین نوع قیر می باشد که با توجه به ساختاری که دارد از آن برای تهیه ی ایزوگام و یا برای به کاربردن آسفات استفاده می کنند.

قیر امولسیون :از این قیر با توجه به اینکه به عنوان کاهش دهنده هوا یاد می شوند به همین خاطر از آن در مکان های مختلفی به کار برده می شود.

دوستان و همراهان عزیز دقت فرمایید که سه تقسیم عمده در بالا به صورت کلی از انواع مدل های قیر بود که در اینجا می توانستیم به آن اشاره کنم

کاربرد قیر طبیعی معدن چیست؟

کاربرد قیر طبیعی معدن چیست؟ قیر طبیعی درای انواع مدلهایی نظیر قیر طبیعی، قیر دریاچه ای، قیر سنگ، گیلسونایت، قیر نفتی، قیر خالص، قیر دمیده، قیر زودگیر، قیر کندگیر، قیر ذیرگیر، قیر اصلاح شده… می باشد.
به عنوان مثال قیر طبیعی: مواد اولیه ساخت قیر طبیعی نفت خام بوده است که در اعماق زمین ایجاد شده اند این ماده به مرور زمان در برابر عوامل جوی تبخیر ایجاد نموده و یک ماده سیاه رنگی را که همان قیر طبیعی می باشد را به وجود آورده.
قیر دریاچه ای: نفت خام به شکل طبیعی از میان لایه های شکسته شده زمین بالا می رود و همین امر سبب گردیده مواد آن به بهترین شکل ممکن تبخیر و قیری به صورت دریاچه ای بر روی زمین ایجاد گردد.
قیر سنگ: قیر سنگ همان قیرهای سنگی و آهکی هستند که نفت خام در آنها دمیده است مثال مواد فرار در این نوع قیر با گذشت زمان تبخیر شده و قیری خلص و طبیعی باقی می ماند که به آن قیر سنگ می گویند.
گیلسونایت: این ماده براق و مشکی در زیر سطح زمین در لایه های عمودی پیدا می شود و استفاده آن بیشتر برای ساخت آسفالت می باشد.
قیر نفتی: این نوع قیر از پالایش نفت خام به دست می آید و در نهایت با حرارت بیش از 380 درجه در ته برج باقی می مند.
قیر خالص: در حین فرآیند چکانیدن نفت خام روغنهی سبک تر در درجه حرارت پایین تبخیر شده و با بالا رفتن دما، روغنهای سنگین جدا می شود. از این رو هر چه در ته این برجها باقی بماند قیر خالص می باشد.
قیر زودگیر: قیر زودگیر همان قیر محلول است که بر حسب تند روانی درجه بندی شده و قیر کندگیر نیز از حل نمودن قیر خالص در نفت سفید به دست می آید.
قیرهای دیرگیر: قیر دیر گیر علاوه بر حل نمودن قیر خالص در روغن ها حتی گازوئیل و غیره مستقیماً از بالا آمدن نفت خام به دست می آید.

مشخصات فنی قیر طبیعی معدن

قیر طبیعی یک هیدروکربن انبوه شده و بسیار چسبناک که از نفت خام به دست آمده است این نوع قیر طبیعی بوده که در زیر تپه ها و یا دریاچه های نفتی یافت می شود این چنین نوع دیگر آن تصفیه شده بوده که از ته نشینی نفت خام حاصل می آید.

کاربرد این قیر عمدتاً در ساخت راه سازی، ساخت و ساز، عایق کاری جاده‌ها، آسفالت کردن خیابان ها، عایق بندی پشت بام ها و غیره بوده است لذا قیر دارای ۲ درصد اکسیژن ۱۱ درصد هیدروژن و ۸۷ درصد کربن می باشد و یکی از استفاده های مهم آن در ساخت آسفالت بوده که به عنوان چسباننده دانه های سنگی در آسفالت ها دیده می شود.

گفته شده ۱۰% از قیر طبیعی مایع در ساختمان سازی مصرف می شود و ۵ درصد باقی مانده آن در صنایع گوناگون چون عایق کاری استفاده قرار می گیرد.

قیر طبیعی ایزوگام یکی از بهترین نوع غیر ها است که از رسوب مواد معدنی و پس از چشم پوشی میلیونها سال ایجاد می‌گردد، همینطور قیر طبیعی سرانجام با اثر کردن نفت خام به لایه های سطحی زمین به وجود می آید‌.

چرا؟ به دلایلی که فشارهای زیر زمینی باعث می گردد نفت خام همیشه پس راهی برای خارج شدن از مخازن عمق زمین داشته باشد، به همین علت بسیاری از ذخایر قیر طبیعی در مناطقی پیدا می شود که دارای لایه های سنگی متخلخلی هستند.به طور کلی؛ قیرها همه مناسب هر کاری هستند و علاوه بر قیر طبیعی ایزوگام سه نوع دیگر آن قیر دمیده، قیر مخلوط و قیر امولسیون بوده که خواص و کارایی بسیار اثر بخشی در صنایع دارند.

همانطور که در بالای مطلب عرض کردیم بیشترین کاربرد را قیر طبیعی ایزوگام بر عهده دارد زیرا با مستحکم بودن و دوام بسیار بالا کارخانه های مختلفی به سراغ آن آمده اند تا با استفاده آن بتوانند جوهر رنگ و همینطور فرآیند ریخته گری و مواردی دیگر را به تولید رسانند.

از طرفی دیگر این نوع قیر دارای خصوصیات ضد میکروبی بوده که تولیدکنندگان توانسته‌اند با استفاده آن لوازم آرایشی و بهداشتی را در گونه های مختلف در محصولات خود قرار دهند.

در مراحل تولید کلوخه قیر طبیعی تولید کننده اول آن را از معادن مربوطه استخراج و سپس با ماشین های بار به محل کارخانه ارائه نموده است. این چنین کلوخه قیر را توسط دستگاه های مخصوص سنگ شکن خرد نموده و در مرحله بعد با استفاده از دستگاهی مخصوص آن را دانه بندی و در کیسه های استاندارد و بسته بندی و به بازار عرضه می نماید‌.

با توجه در بعضی از نقاط کشور معدن هایی وجود دارد که سرشار از این ماده معدنی هستند، و از نگاه کاربردی این نوع قیر برای ساخت روکشهای جاده ای، ساخت بتونه، تولید واکس، تهیه مغز مداد، صنعت رنگ سازی، ساخت مصالح ساختمانی، لاستیک سازی و….. مناسب می باشد.

به طور کلی قیر طبیعی خصوصیات بارز و مبهمی را دارا بوده که شامل چسبندگی بالا، غلظت زیاد نیتروژن اکسیژن بوده است به این ویژگی ها باعث شده تا استخراج قیر طبیعی به همراه حمل و نقل هزینه های زیادی را در بر داشته باشد.

به هر حال شرکت های بین المللی نفت پیوسته در حال افزایش استخراج این ماده هستند و توانسته اند با آراستن تجهیزات خود معادن قیر طبیعی درجه یک را گسترش دهند.

مرجع فروش قیر طبیعی معدن

مرجع فروش قیر طبیعی معدن

کلوخه ارزان در اندازه های ۵۰ در ۴۰ در پکنیگهای ۲۵ کیلوگرمی برای مصارف داخلی و یا صادراتی به کشور های خارجی انجام می گیرد این قیر هیدروکربنی در بیشتری از معادن غرب و جنوب ایران به دست می آید.

همینطور قیر طبیعی از گذشته تا به امروز در معادن نفت خام رایج بوده است و امروزه نیز در صنایع مختلفی مانند ساخت و ساز، ساخت لوازم آرایشی و بهداشتی، ساخت رنگ و غیره استفاده بی شماری دارد.

عرضه کلوخه قیر طبیعی صادراتی عمده به صورت مستقیم سبب حذف واسطه ها و دلالان از بازار این محصول شده است و همین موضوع باعث شده این کالای مرغوب و پرخاصیت بازار فروش خوبی در ایران و کشورهای خارجی داشته باشد.

بنابر این شما می توانید با عرضه مستقیم بهترین نوع محصول را از فروشندگان برتر و معتبر سایت ما با هزینه های مقرون به صرفه حتی حمل و نقل آسان و مطمئن خریداری و سپس دریافت نمایید.

مراکز عرضه قیر طبیعی معدن

انواع قیر مصرفی ایزوگام یک ماده سیاه رنگ و خمیری شکل بوده اند که در ساخت آسفالت و موارد دیگر کاربرد بسزایی داشته اند، تولید قیر طبیعی از مشتقات نفت خام به دست می آید. فروش قیر طبیعی معدن در بشکه های استاندارد ارائه می گردد که شما می توانید با نازلترین قیمت ممکن این نوع قیر اعلا را از طریق سایت ما دریافت نمایید. در ضمن قیمت انواع معدن قیر طبیعی به عواملی چون نوع بسته بندی، حجم، کیفیت و برندهای مختلف مرتبط می باشد.

همان‌طور که گفتیم قیر طبیعی معدن به دودسته تقسیم‌بندی می‌شود یکی به قیر طبیعی و قیر معدنی، قیر بیشتر در غرب و جنوب کشور یافت می‌شود، استخراج قیر با هزینه زیادی همراه است، یکی دیگر خصوصیات قیر این است که چسبندگی و غلطت زیادی را ایجاد می‌کند، نفت خام به این دلیل که به لایه زیرین زمین رفته است، باعث شده است که قیر استخراج سخت شود، و هم در سطح‌های که حالت متخلخل دارند یعنی همان جا که لایه‌ای زمین سخت است قیر وجود دارد.

در برخی از شهر های ایران نیز معدن و صنعت پیشرفت زیادی در استخراج قیر داشته است و مانند ایلام، خوزستان، گلستان، است که باعث شده که پیشرفت زیادی در استخراج قیر داشته باشند، اما باید گفت که استان گیلان معادن غنی از قیر طبیعی است که باعث شده به برخی از کشورهای دیگر صادرات داشته باشد. اما قیر طبیعی درجه یک را میتوان به چند دسته تقسیم بندی کرد مانند،قیرطبیعی ،گیلسونایت ،پودر ام دی، پودر بیتومین و قیر طبیعی اعلا از جمله قیر های هستند که کاربرد زیادی دارند.


قیمت خرید قیر طبیعی معدن

قیمت خرید قیر طبیعی معدن با گسترش علم و صنعت نیاز به قیر هم به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم افزایش می باید به طوری که در کشور ما پخش کنندگان زیادی وجود دارند که توانسته اند انواع مختلف قیر ها را به داخل ویا خارج از کشور نیز صادر می نمایند به طوری که در کشور بعضی از پخش کنندگانی هستند که به صادراتقیر معدنی گیلسونایت مشغول بوده و سالانه توانسته اند انواع مختلف قیر طبیعی شکسته بندی شده به خارج از کشور ها پخش می کنند جالب است بدانید که پخش کردن علاوه بر حضوری به صورت انلاین و اینترنتی نیز امکان پذیر می باشد.

خرید گیلسونایت کیلویی از مراکز عرضه قیر باید به صرفه باشد به طوری که چسپندگی زیادی به سطوح سقف خانه شما ایجاد کند، این قیر طبیعی که باعث ساخت ایزوگم می شود باید به گونه ای باشد که در هنگام بارندگی آب نتواند از آن عبور کند پس بهتر است هنگام خرید قیر طبیعیبه نکته توجه کنید که اگر قیر طبیعی با کیفیت درون ایزوگام به کار رفته باشد یا هما مواد اولیه با کنفیت بالایی داشته باشد می تواند یک انتخاب درست و صحیحح در خرید شما باشد.

شما می توانید با پرس جو از کسانی که تخصص کافی را در این زمینه دارند، بهترین ایزوگام که از قیر طبیعی تهیه شده را انتخاب کنید و از هزینه و تعویض دوباره خوداری کنید، اگر شما بتوانید ایزوگامی را خریداری کنید که کیفیت بالا و قیمت مناسب داشته باشد و کارایی بالایی و مقاومت زیادی در برابر آب داشته باشد می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما
تماس بگیرید